O mnie

Od pasji do Fundacji Ruszaj w Drogę!

 

Kim jest Maciej Marczewski?

Chętnie dzieli się inspiracjami i wiedzą. Dużo pracuje i mało odpoczywa. Jako zodiakalny lew uwielbia wyznaczać nowe kierunki i kroczyć nieprzetartymi jeszcze ścieżkami. Zamiast pytać i czekać - bierze sprawy w swoje ręce. Zamiast prosić o pomoc - nieprzerwanie, małymi krokami dąży do celu. Za każdym razem, gdy nokautuje go życie, podnosi się i pozostaje wiernym pasji i marzeniom. 

Kiedy mówi, że chce, żeby więcej ludzi zwiedzało Polskę, nikt nawet nie pyta, jak zamierza to zrobić. Nie zwleka. Zakłada Blog Ruszaj w Drogę!, który przez kolejne lata pozostaje największym blogiem podróżniczym po Polsce. Powołuje Klub Ruszaj w Drogę! dla miłośników wycieczek po Polsce i prowadzi ponad 200 turystycznych spotkań w pomorskich bibliotekach i ośrodkach kultury.

Siadając za sterami Fundacji Ruszaj w Drogę! buduje społeczność świadomych turystów i już po kilku miesiącach wspólnie z turystycznymi organizacjami i samorządami z 16 polskich województw promuje ich regiony i atrakcje. Na szkoleniach Skuteczny Marketing Turystyczny podpowiada pracownikom samorządów, przewodnikom i opiekunom turystycznych atrakcji, jak z pasją opowiadać o polskiej turystyce.

Razem z żoną Kasią uruchamia Podcast Ruszaj w Drogę!, tworzy przewodniki dla informacji turystycznych i wydaje bestsellerową książkę „Ruszaj w Bieszczady! Twój przewodnik na 14 dni w Bieszczadach”. Dostępna wysyłkowo w Sklepie Ruszaj w Drogę!, książka małżeństwa Kasi i Macieja Marczewskich zyskuje rangę bestsellera i sprzedaje się w 10.000 egzemplarzy. 

Maciej nie poddaje się nawet w 2019 roku, gdy wybucha epidemia i gdy przez kryzys na granicy, wojnę w Ukrainie i przez szalejącą inflację z Fundacji znikają wszystkie zlecenia i przychody. Gdy wydaje mu się, że niczego gorszego już nie doświadczy, otrzymuje ostateczny cios. Niespodziewanie traci ostatnie źródło siły, wiary i nadziei: Kasia postanawia odejść i kroczyć przez życie własną, niezależną drogą. 

Po kilkunastu miesiącach ciężkiej pracy odzyskuje siłę i wiarę w marzenia. W 2023 roku znajduje stabilną pracę na etacie. Wieczorami i w weekendy pomaga przetrwać Fundacji i samotnie opracowuje plan na nowe otwarcie. 

Teraz i Ty, możesz w tym planie uczestniczyć.

Dołącz już dziś do budowanej przez Macieja społeczności świadomych turystów.

Dołącz do tych, którzy znają najciekawsze atrakcje, miejsca i regiony w Polsce.

Dołącz do uczestników internetowych, turystycznych Kursów Ruszaj w Drogę! 

Kup dostęp do pierwszego internetowego Kursu Ruszaj na Żuławy

Dołącz jeszcze dziś

 

Regulamin | Polityka Prywatności | Utworzono w WebToLearn